Ciekawostki

24 lipca 2018

Twoja skóra opala się nawet w pracy. Sprawdź, czego nie wiesz o promieniowaniu UV

Kremów z filtrem nie używamy tylko latem – używamy ich przez cały rok, każdego dnia, również na deszcz i do pracy. Im szybciej zdasz sobie sprawę z tego, gdzie dopadają Cię promienie UV i jaki mają wpływ na skórę, tym szybciej będziesz mogła uchronić ją przed nieodwracalnymi zmianami.

więcej

4 lipca 2018

Jadłospis piękna, czyli co jeść, by cieszyć się zdrową cerą – cz. 2

Słyszałaś kiedyś powiedzenie „jesteś tym, co jesz”? Jest w nim ziarno prawdy. Niezbyt zdrowy tryb życia, szybkie i mało wartościowe posiłki, a do tego stres, przemęczenie i czynniki środowiskowe (np. smog) – to wszystko widać na twarzy jak na dłoni. Dlatego trzeba pomóc kosmetykom i wprowadzić do menu kilka właściwych produktów. Odrobina dobrych chęci i – dzięki odpowiedniemu odżywianiu – można zachować zdrową, młodą cerę, z której będziesz naprawdę dumna, na dłużej! Zapraszamy na drugą porcję jadłospisu piękna.

więcej

13 czerwca 2018

Olej z wiesiołka – ukryta moc z łąk

Miłośnicy ziołolecznictwa i entuzjaści naturalnych kosmetyków z pewnością słyszeli o wiesiołku. Tę zieloną roślinę o sympatycznej nazwie znajdziemy na łąkach i polach. Choć do uśmierzania bólu liście wiesiołka wykorzystywane były już w zamierzchłych czasach, dziś w kosmetologii najbardziej cenimy nasiona wiesiołka, z których produkowany jest dobroczynny olej. Sprawdź, czy olej z wiesiołka jest dla Ciebie!

więcej

5 czerwca 2018

Jadłospis piękna, czyli co jeść, by cieszyć się zdrową cerą – cz. 1

Piękno wewnętrzne jest rzeczywiście o wiele bardziej znaczące niż zewnętrzne. Jeżeli nie zadbamy o siebie od środka, nawet najlepsze kosmetyki nie zapewnią nam wymarzonego efektu. Więc jeśli pragniesz mieć piękną cerę – nawilżoną, wolną od niedoskonałości i bijącą zdrowymi kolorami – wprowadź do swojego codziennego jadłospisu jak najwięcej poniższych składników.

więcej

30 maja 2018

Dlaczego Twoja skóra pokocha olej makadamia

Obok pięknego zapachu, olej makadamia ma cały wachlarz dobroczynnych substancji i właściwości. Warto skorzystać z tego, że olej ten zawiera się w wielu kosmetykach na rynku. Jest również łatwo dostępny w swojej czystej formie, np. w aptekach. Sprawdź, dlaczego Twoja skóra pokocha jego pielęgnację!

więcej

26 kwietnia 2018

Czego używać dla pięknych włosów i paznokci?

Występuje w ciele człowieka, jest niezwykle popularna w salonach fryzjerskich i chętnie wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym. Dobroczynna keratyna ma moc zastosowań, które warto znać i… wykorzystać!

więcej

11 kwietnia 2018

5 praktyk, które rujnują twoje włosy – cz. 2

Okazuje się, że pielęgnacja włosów kryje wiele niespodzianek. Zapraszamy na drugą część artykułu, w którym ujawnimy jak pozornie oczywiste czynności potrafią szkodliwie wpłynąć na włosy.

więcej

20 marca 2018

5 kroków do pełnego oczyszczenia twarzy

Czy wiesz, jak wiele dzieli Cię od demakijażu do aplikacji ulubionego kremu na noc? Czas na małą rewolucję w oczyszczaniu cery!

więcej