Ciekawostki

11 kwietnia 2019

Encyklopedia mitów kosmetycznych – cz. 4

Każdej z nas zależy na jak najlepszej pielęgnacji, by wyglądać świetnie każdego dnia. Bez pełnej wiedzy na temat kosmetyków trudno to osiągnąć. Zapraszamy do zapoznania się z kolejną porcją kosmetycznych mitów, w które nie warto wierzyć.

więcej

3 kwietnia 2019

5 sposobów na krem, który nie działa

Czy zdarzyło Ci się kupić krem, który nie przyniósł żadnych widocznych efektów? To mógł być produkt ubogi w wartościowe składniki, ale istnieje też cały szereg innych przyczyn! Sprawdź, dlaczego Twój krem „nic nie robi”.

więcej

1 marca 2019

Między makijażem a pielęgnacją – kremy BB, CC, DD

Znasz to uczucie, kiedy nie bardzo potrafisz zdecydować się, który podkład będzie dla Ciebie najlepszy? Albo który krem najlepiej zatroszczy się o Twoją cerę? Kremy typu BB, CC i DD to produkty łączące światy makijażu i pielęgnacji – to kremy z podkładami w jednym. Można więc powiedzieć, że wybór jednego dobrego kremu tego typu oszczędzi Ci trochę czasu i ułatwi decyzję. Zobacz, czym różnią się te produkty.

więcej

1 lutego 2019

Encyklopedia mitów kosmetycznych – cz. 3

Jeśli sądzisz, że tłuste kremy na pewno skutecznie chronią skórę, a najlepsze są te z bogatym składem, które szybko się wchłaniają – koniecznie przeczytaj poniższą porcję mitów!

więcej

14 stycznia 2019

Encyklopedia mitów kosmetycznych – cz. 2

Skąd się wzięły mity kosmetyczne? Nie wiadomo. Ale wiadomo, że warto o nich wiedzieć i unikać dezinformacji. Obalamy popularne opinie o kosmetykach i pielęgnacji, które są nieprawdziwe. Sprawdź, czy znasz wszystkie!

więcej

24 lipca 2018

Twoja skóra opala się nawet w pracy. Sprawdź, czego nie wiesz o promieniowaniu UV

Kremów z filtrem nie używamy tylko latem – używamy ich przez cały rok, każdego dnia, również na deszcz i do pracy. Im szybciej zdasz sobie sprawę z tego, gdzie dopadają Cię promienie UV i jaki mają wpływ na skórę, tym szybciej będziesz mogła uchronić ją przed nieodwracalnymi zmianami.

więcej

4 lipca 2018

Jadłospis piękna, czyli co jeść, by cieszyć się zdrową cerą – cz. 2

Słyszałaś kiedyś powiedzenie „jesteś tym, co jesz”? Jest w nim ziarno prawdy. Niezbyt zdrowy tryb życia, szybkie i mało wartościowe posiłki, a do tego stres, przemęczenie i czynniki środowiskowe (np. smog) – to wszystko widać na twarzy jak na dłoni. Dlatego trzeba pomóc kosmetykom i wprowadzić do menu kilka właściwych produktów. Odrobina dobrych chęci i – dzięki odpowiedniemu odżywianiu – można zachować zdrową, młodą cerę, z której będziesz naprawdę dumna, na dłużej! Zapraszamy na drugą porcję jadłospisu piękna.

więcej

13 czerwca 2018

Olej z wiesiołka – ukryta moc z łąk

Miłośnicy ziołolecznictwa i entuzjaści naturalnych kosmetyków z pewnością słyszeli o wiesiołku. Tę zieloną roślinę o sympatycznej nazwie znajdziemy na łąkach i polach. Choć do uśmierzania bólu liście wiesiołka wykorzystywane były już w zamierzchłych czasach, dziś w kosmetologii najbardziej cenimy nasiona wiesiołka, z których produkowany jest dobroczynny olej. Sprawdź, czy olej z wiesiołka jest dla Ciebie!

więcej