14 września 2017

Roślina, którą poleca Ci Babcia i… Aleksander Wielki

Co Aleksander Wielki mógł wiedzieć o kosmetykach? Pewnie niewiele, ale kiedy dowiedział się, że istnieje roślina, która leczy rany, podbił dla jej plantacji całą wyspę na Oceanie Indyjskim. Skoro Starożytni używali go do leczenia już 5 tysięcy lat p.n.e., Mahometanie traktują go jako symbol zdrowia i dobrobytu, wspominano o nim w Biblii, a Kleopatra i Nefretete dbały dzięki niemu o swoją urodę, coś jest na rzeczy.

Dziś świat zachwyca się aloesem, który naturalnie występuje w Północnej Afryce, Azji Mniejszej i w doniczkach naszych Babć. I nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że aloes doskonale odnalazł się w kosmetyce i medycynie. Odchudza, odkwasza organizm, oczyszcza go, łagodzi problemy jelita grubego i skutkuje wieloma innymi dobrymi efektami, jednak nas najbardziej interesują właściwości kosmetyczne aloesu.

Spełnij marzenie o lśniących włosach
Chciałabyś mieć tak piękne i lśniące włosy jak modelki na reklamach? Stosuj szampony, maski i odżywki z aloesem. Jeśli się nie uda, w najgorszym wypadku Twoje włosy będą wzmocnione, łatwe do rozczesania i nawilżone, a końcówki nie będą się rozdwajały.

Zregeneruj swoją skórę
Balsamy i żele z wysoką zawartością aloesu to odpowiedź na wysuszającą się i wrażliwą skórę. Szczególnie poleca się kosmetyki z alosem osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry, które przejawia się stanami zapalnymi. Skoro leczył rany żołnierzy Aleksandra Wielkiego, możesz liczyć na to, że złagodzi podrażnioną skórę.

SOS aloes
Zwalczaj trądzik aloesem. To się uda, ponieważ aloes działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Niestety nawet regularne stosowanie kosmetyków z aloesem nie zapobiegnie powstawaniu trądzikowi, ale z pewnością skutecznie wesprze leczenie obecnych już zmian.

Odejmuj sobie lat dzięki „lilii pustyni”
„Lilia pustyni” to tylko jedna z bardzo wielu nazw, na jakie zasłużył sobie aloes. Nazwany jest także „rośliną nieśmiertelności” z uwagi na swoje niezwykłe moce. Składniki aloesu potrafią przeprowadzić syntezę elastyny i kolagenu. Dlatego warto stosować krem do twarzy z aloesem w składzie, by wzmocnić jędrność i przedłużyć młodość skóry.

Uzupełnij witaminy i minerały
Cynk, żelazo, potas, selen, wapń, magnez, mangan, miedź, sód, chrom, witamina A, witamina C i witamina E. Zgadłaś, aloes maje wszystkie. Czy trzeba dodawać coś więcej?

powrót