27 listopada 2017

Olej lniany. Naturalna pielęgnacja urody

Organizm człowieka posiada zdolność regeneracji, jednak czasem potrzebne jest nam małe wsparcie. Najlepiej naturalne. Olej lniany to kolejne remedium, wywodzące się ze świata kulinariów, które przebojem podbiło przemysł kosmetyczny. I całe szczęście! Sprawdź, jak wykorzystać olej lniany na swoją korzyść. Warto.

Naturalne wsparcie

Na początek warto wspomnieć, że olej lniany jest produktem roślinnym, czyli pochodzącym z natury. Jako taki wspiera ciało i organizm w nieinwazyjny sposób. Kobiety od zarania dziejów pielęgnowały swoją urodę z pomocą naturalnych składników. Dziś kontynuujemy ich niezawodne sposoby.

Harmonia duszy i ciała

Mając w swoim składzie Niezbędne Nasycone Kwasy Tłuszczowe, olej lniany pomaga zachować wodno-tłuszczową równowagę skóry. Dzięki temu jest ona zawsze odpowiednio nawilżona i wypielęgnowana.

E jak efekty

Zawarta w oleju lnianym witamina E pomaga usuwać z organizmu wolne rodniki – szkodniki, które przyspieszają starzenie się skóry. Wolne rodniki uszkadzają komórki i powodują zaburzenie równowagi z antyoksydantami. W konsekwencji może to doprowadzić do rozmaitych chorób. Witamina E jest więc doskonałą tarczą ochronną!

Kwasy na włosy

Ponad 50% składu oleju lnianego to kwasy omega-3, które mają szczególnie zbawienny wpływ na włosy. Dzięki nim twoje końcówki wzmocnią się, przestaną się rozdwajać, nabiorą blasku i będą mniej łamliwe.

Twarzą w twarz z olejem

Kremy do twarzy z olejem lnianym szczególnie warto stosować na noc. Zawarte w nim kwasy omega-6 znacząco wspomagają zdrową fizjologię skóry. Dzięki nim skóra jest odpowiednio nawodniona, elastyczna i odporna na podrażnienia. Olej lniany świetnie nadaje się dla cery tłustej, mieszanej i trądzikowej, ponieważ działa normalizująco i przeciwzapalnie. Co ciekawe można nim też zmywać makijaż!

powrót