12 października 2017

Kwas hialuronowy – rewelacyjny z zasady cz. 2

Istnieją substancje, których dobroczynne działanie jest tak szerokie, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę ze wszystkich zalet. Jedną z nich jest kwas hialuronowy, który od wielu lat ratuje kondycję skór kobiet na całym świecie. Zapraszamy na kolejną porcję wiedzy o kosmetycznym majstersztyku!

Źródło wiecznej młodości

Kwas hialuronowy odpowiada za stymulację produkcji kolagenu i elastyny. A te z kolei bezpośrednio wpływają na zdrową i jędrną kondycję naszej skóry. Nie na darmo więc kwas zyskał przydomek „eliksiru młodości”. Potrafi on wiązać włókna kolagenowe (wraz z cząsteczkami wody), dzięki czemu zapewnia skórze optymalny poziom nawilżenia i prawidłowe funkcjonowanie.

Kwas leczy rany

Jeżeli zmagasz się z oparzeniami, rankami lub wrzodami skóry, zaopatrz się w maść lub krem zawierające wysokie stężenie kwasu hialuronowego – składnik ten skutecznie wesprze i przyspieszy proces gojenia. Kwas pomaga regenerować uszkodzone tkanki skóry, a ponadto wspomaga powstawanie nowych komórek!

Dla zdrowia i urody

Stosując kosmetyki, które zawierają kwas hialuronowy zauważysz wyraźną poprawę kondycji skóry. Będzie gładka, jędrna i nawilżona, ale to nie wszystko! Kwas świetnie sprawdzi się również pod oczami, przyczyniając się do redukcji niechcianych cieni. Możesz też aplikować go na skórę głowy jako dodatek do odżywki czy szamponu, by zapobiec przesuszaniu się włosów.

Nie uczula

Jeżeli chodzi o odmładzanie skóry, mocnym konkurentem dla kwasu jest kolagen. Jednak kolagen to białko zwierzęce, więc może wywoływać reakcje alergiczne. Pod tym względem kwas hialuronowy bije go na głowę, ponieważ nie uczula. Produkuje się go ze specjalnych szczepów bakterii, których związki mają identyczną budowę chemiczną jak organizm człowieka. Jest więc i skuteczny, i bezpieczny.

powrót