30 sierpnia 2017

Kwas hialuronowy – rewelacyjny z zasady cz. 1

Kiedy w 1995 roku naukowcy odkryli kwas hialuronowy błyskawicznie stał on się hitem w kuracjach odmładzających. Zrewolucjonizował branżę kosmetyczną i stał się jednym z najważniejszych filarów medycyny estetycznej. Dzięki swoim cudownym właściwościom kompleksowo dba o naszą skórę i to w bardzo naturalny sposób. Odkryj pierwszą porcję informacji o tym jak ważny jest w organizmie kwas hialuronowy i jaki wpływ może on mieć na Twoje ciało.

Wpływ kwasu hialuronowego na organizm

Kwas jest naturalnym budulcem ścian naczyń krwionośnych. To także jeden ze składników tkanki łącznej oraz płynów ustrojowych. Jednak w największej ilości występuje w skórze, w ciele
szklistym oka oraz w mazi stawowej. Dlaczego to jest ważne? Im bardziej stajemy się starsi, tym mniej aktywnie cząsteczki kwasu odnawiają się w organizmie. Zaczynach ich brakować, a wtedy pojawia się susza.

Susza bez kwasu

Kwas hialuronowy jest naturalną częścią naszego organizmu. Warto zadbać o to, by dostarczać go sobie np. w postaci wybranych kosmetyków, ponieważ jego niedobór sprawia, że skóra wysusza się, wiotczeje i tworzą się zmarszczki. Innym sposobem na zwiększenie sobie stężenia kwasu w organizmie jest przyjmowanie go doustnie lub za pomocą zastrzyków. Jednak kosmetyki wydają się być najprostszą i najprzyjemniejszą metodą.
Skok na bombę

Dostarczanie sobie kwasu hialuronowego przypomina skakanie do wody „na bombę”. Podstawową i najważniejszą funkcją tego składnika w organizmie jest wiązanie wody. I kwas radzi sobie z tym zawodowo! Jedna jego cząsteczka potrafi związać aż 250 cząsteczek wody.

powrót