13 września 2018

Jak dbać o ciało tak samo jak o skórę twarzy – cz. 2

Drogie panie! Istnieje wiele sposobów na to, by czuć się lepiej, piękniej i zdrowiej. Oto kolejna porcja wskazówek o tym, jak na co dzień pielęgnować swoje ciało.

Gdy idzie mróz
Zimą z reguły stosujemy inne kosmetyki do twarzy niż latem. Zarówno do pielęgnacji, jak i do makijażu wybieramy te cięższe, tłustsze, bardziej ochronne. To czas, by pamiętać również o całym ciele. Tym razem polecamy nakremowanie się rano, by zapobiec wysuszeniu.

Przyspieszanie odnowy
Peelingi do ciała są tak samo ważne i potrzebne jak te do twarzy. Złuszczanie zrogowaciałej i martwej warstwy naskórka sprawia, że skóra lepiej przyswoi odżywcze porcje kremu. Używaj specjalnej rękawicy do peelingu, która pomoże w wykonaniu stymulującego masażu – dzięki temu skuteczniej pobudzisz komórki do odnowy!

Maseczka do ciała
Maseczki na twarz każda z nas od czasu do czasu wykonuje, ale o masce do ciała zwykle zapominamy. I… jak to w ogóle zrobić? Jednym ze sposobów jest aplikacja grubej warstwy produktu (oczywiście na oczyszczoną skórę), a następnie owinięcie danej partii ciała transparentną folią. Można wtedy włożyć wygodne dresy i zadbać o dom, jednocześnie dbając o siebie.

Pielęgnacja niekosmetyczna
Na koniec przypomnienie o pozornie oczywistej sprawie – to, co aplikujemy do środka organizmu ma ogromny wpływ na jakość skóry. Dlatego: jemy warzywa, pijemy dużo wody i ograniczamy szkodliwe używki!

powrót

nasze główne marki