1 lutego 2019

Encyklopedia mitów kosmetycznych – cz. 3

Jeśli sądzisz, że tłuste kremy na pewno skutecznie chronią skórę, a najlepsze są te z bogatym składem, które szybko się wchłaniają – koniecznie przeczytaj poniższą porcję mitów!

Im tłustszy kosmetyk, tym lepsza ochrona
Popularnym mitem jest złudzenie, że kosmetyki o tłustej konsystencji lepiej chronią skórę – np. przed mrozem. Konsystencja produktu nie ma żadnego wpływu na sposób jego wchłaniania się. Warto sprawdzić skład – jeśli chodzi o ochronę skóry przed mrozem, najlepszy będzie krem, który powstał na bazie oleju, nie wody.

Im bogatszy skład, tym lepiej
Istnieje mit, że im więcej składników zawiera produkt kosmetyczny, tym lepiej. W rzeczywistości jest na odwrót – im krótszy skład, tym mniej w produkcie tzw. wypełniaczy i substancji, które nie działają odżywczo na skórę.

Im szybciej się wchłania, tym lepszy
Często chwalimy sobie to, że kosmetyk szybko się wchłania – zwłaszcza, jeśli kremem pod makijaż, a rano zależy nam na czasie. Jednak chłonność produktu wynika z tego, że dodano do niego specjalny, syntetyczny składnik. Podobnie wygląda sytuacja związana z rozprowadzaniem produktu i wytwarzaniem się piany. Substancje odpowiedzialne za gładkie rozprowadzanie produktu, pienienie się czy chłonność najczęściej są neutralne dla skóry, mogą jednak być drażniące i wysuszające.

powrót

nasze główne marki