3 kwietnia 2019

5 sposobów na krem, który nie działa

Czy zdarzyło Ci się kupić krem, który nie przyniósł żadnych widocznych efektów? To mógł być produkt ubogi w wartościowe składniki, ale istnieje też cały szereg innych przyczyn! Sprawdź, dlaczego Twój krem „nic nie robi”.

Źle dobrany krem
Podstawowy błąd. Krem przeznaczony do cery dojrzałej jest złym pomysłem dla 20-latki. Krem natłuszczający nie nadaje się do cery tłustej, która potrzebuje nawilżenia. Zawsze wybieraj pielęgnację przeznaczoną do Twojego typu cery i najlepiej zawsze z filtrem przeciwsłonecznym!

Niedokładnie zmyty makijaż
Zmywasz makijaż wacikiem, potem płuczesz twarz wodą (lub nie) i nakładasz krem. Wystarczy? Nie do końca. Po demakijażu wacikiem warto zastosować jeszcze delikatny żel lub piankę do skóry twarzy. Tak, by resztki makijażu na pewno nie zostały na dłużej w naszych porach.

Niedokładne oczyszczenie skóry
Z oczyszczaniem twarzy właściwie nie można przesadzić. Zastosowałaś żel myjący? Pamiętaj, że najlepiej umyć twarz dwukrotnie – zapchane pory są najczęstszą przyczyną, dla której krem nie chce się wchłaniać, przez co nie działa. Warto też pamiętać o dalszej pielęgnacji – tonik przywraca naturalne PH skóry i przygotowuje ją do przyjmowania „nowych wyzwań”.

Brak przygotowania skóry
Codzienne oczyszczenie to jedno, ale do tego trzeba jeszcze dodać dogłębną pielęgnację. Peeling raz w tygodniu (jeśli masz wrażliwą cerę to enzymatyczny, nie mechaniczny) potrafi zdziałać cuda! Do tego odpowiednia maseczka i dopiero możesz mieć poczucie, że naprawdę dobrze przygotowałaś skórę na krem.

Zły skład
Jeśli zauważasz jakiekolwiek niepokojące oznaki po zastosowaniu kremu – np. zaczerwienienie – to może oznaczać uczulenie na któryś ze składników. W takiej sytuacji zmień krem jak najszybciej. Jeśli wszystkie powyższe punkty realizujesz bez zarzutu i nadal nie widzisz żadnych efektów, szukaj dalej. Każda z nas indywidualnie reaguje na kosmetyki – i to, co działa na jedną osobę, niekoniecznie sprawdzi się u drugiej.

powrót

nasze główne marki