10 czerwca 2019

5 faktów, których nie wiedziałaś o hennie

Henna to naturalny barwnik produkowany z liści i pędów rośliny powszechnej na obszarach tropikalnych na całym świecie. Dla naszych babć często była jedynym sposobem na podkreślenie urody, a dziś wiemy, że bardzo dobrym! Zobacz, co oferuje henna, poza najbardziej znanym zastosowaniem.

H – historia piękna
W ludziach od zawsze drzemała potrzeba upiększania się. Świadczą o tym badania archeologiczne, dzięki którym wiemy, że hennę stosowano już w starożytnym Egipcie. Hennę wzmiankuje także Biblia. W dawnych czasach kobiety malowały za jej pomocą paznokcie oraz farbowały włosy.
E – esencja zdrowia
Henna posiada właściwości lecznicze. W jej składzie znajdujemy witaminy A, B, D, kwas linolowy oraz oleinowy. Ponadto bogata jest w liczne mikropierwiastki (cynk, żelazo, miedź, mangan), potas, magnes i wapń. Zawiera także błonnik i liczne enzymy. W medycynie tradycyjnej, właściwości henny pomagały w zwalczaniu ospy wietrznej, biegunki. czerwonki. Dzięki działaniu łagodzącemu używano jej też do zwalczania chorób skórnych, np. łuszczycy czy egzemy.
N – nalot na łupież
W dawnych czasach hennę mieszano z dziegciem i oliwą, a następnie nakładano na włosy. Taka pasta wzmacniała je i odżywiała, dzięki czemu pozbywano się łupieżu. Co więcej, kuracjusz mógł spodziewać się pozytywnych skutków ubocznych – gładkich i lśniących włosów oraz ochrony przed promieniowaniem UV.
N – najlepszy barwnik
Dla wielu pań henna na zawsze będzie najlepszym barwnikiem kosmetycznym. Jest to produkt pochodzenia naturalnego, który świetnie wiąże się z keratyną, dlatego henna stała się tak popularną “farbą” do brwi, włosów i rzęs. Nie niszczy, przyciemnia i pielęgnuje!
A – aplikacja na ciało
Z pomocą henny możesz stworzyć naturalny krem opalizujący. Wymieszaj hennę w proszku z ulubionym olejkiem (np. oliwą z oliwek). Odczekaj kilka godzin i wmasuj w skórę. Jeśli nie spłuczesz preparatu na noc, rano będziesz mogła cieszyć się skóra muśniętą słońcem.

powrót

nasze główne marki