Ciekawostki

10 listopada 2017

Olej z awokado. Owocuje zdrowiem

Niewielki owoc z Meksyku podbił już całą Europę. Moda na potrawy z awokado pod każdą postacią jest silnie uzasadniona jego prawdziwie zdrowym oddziaływaniem na organizm. Teraz możemy korzystać z niego również w kosmetyce. W rankingu olejów o najbogatszych właściwościach pielęgnacyjnych – ten z awokado plasuje się w światowej czołówce. Można określić go jednym słowem: wszechstronny.

więcej

12 października 2017

Kwas hialuronowy – rewelacyjny z zasady cz. 2

Istnieją substancje, których dobroczynne działanie jest tak szerokie, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę ze wszystkich zalet. Jedną z nich jest kwas hialuronowy, który od wielu lat ratuje kondycję skór kobiet na całym świecie. Zapraszamy na kolejną porcję wiedzy o kosmetycznym majstersztyku!

więcej

14 września 2017

Roślina, którą poleca Ci Babcia i… Aleksander Wielki

Co Aleksander Wielki mógł wiedzieć o kosmetykach? Pewnie niewiele, ale kiedy dowiedział się, że istnieje roślina, która leczy rany, podbił dla jej plantacji całą wyspę na Oceanie Indyjskim. Skoro Starożytni używali go do leczenia już 5 tysięcy lat p.n.e., Mahometanie traktują go jako symbol zdrowia i dobrobytu, wspominano o nim w Biblii, a Kleopatra i Nefretete dbały dzięki niemu o swoją urodę, coś jest na rzeczy.

więcej

30 sierpnia 2017

Kwas hialuronowy – rewelacyjny z zasady cz. 1

Kiedy w 1995 roku naukowcy odkryli kwas hialuronowy błyskawicznie stał on się hitem w kuracjach odmładzających. Zrewolucjonizował branżę kosmetyczną i stał się jednym z najważniejszych filarów medycyny estetycznej. Dzięki swoim cudownym właściwościom kompleksowo dba o naszą skórę i to w bardzo naturalny sposób. Odkryj pierwszą porcję informacji o tym jak ważny jest w organizmie kwas hialuronowy i jaki wpływ może on mieć na Twoje ciało.

więcej

18 sierpnia 2017

Prowitamina B5 – nauka w służbie urody

O ile przeciętna osoba wiele wie na temat witamin, o tyle prowitaminy często plasują się w zakurzonej strefie informacji. Czas odświeżyć wiedzę, bo niektóre urodowe sekrety mają swoje źródło w nauce, a konkretnie w naturalnych związkach chemicznych. Prowitamina B5 (nazywana także D-Pantenolem) to najlepszy przyjaciel skóry, włosów i paznokci. Sprawdź, jak na Ciebie działa.

więcej

31 lipca 2017

Masło shea. Urodowy sekret Afryki – cz. 2

Masło shea ma wiele zalet, dzięki którym zadbasz o swoją urodę. Jeśli czytałaś pierwszą część artykułu o jego zbawiennych właściwościach (Masło shea. Urodowy sekret Afryki - cz. 1), zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi korzyściami.

więcej

6 lipca 2017

Olejek jojoba skórze się podoba – cz. 2

Czy miałaś już okazję zapoznać się z zaletami stosowania olejku jojoba w pierwszym artykule (Olejek jojoba skórze się podoba - cz. 1)? Jeśli tak, poznaj kolejną porcję wyjątkowych właściwości tego kosmetyku.

więcej

20 czerwca 2017

Masło shea. Urodowy sekret Afryki – cz. 1

Producenci kosmetyków nieustannie starają się prezentować nam coraz to bardziej wymyślne i egzotyczne dodatki do produktów, by wyróżnić się na rynku. Czasem można odnieść wrażenie, że to tylko marketingowe sztuczki, dlatego uchylamy rąbka tajemnicy i zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami o maśle shea. Warto być świadomym konsumentem i wiedzieć, że to produkt o prawdziwie odżywczych właściwościach.

więcej

nasze główne marki