Ciekawostki

15 stycznia 2018

Roślinne komórki macierzyste. Naturalnie od nowa!

Roślinne komórki macierzyste. Naturalnie od nowa! Z artykułu Komórki macierzyste. Uroda na Nobla wiemy już, że nowoczesna metoda odmładzania własnymi komórkami macierzystymi jest niezwykle skuteczna, naturalna i nieinwazyjna. Jest to jednak zabieg, który musi być wykonany w gabinecie medycyny estetycznej. Producenci kosmetyków wyszli więc naprzeciw naszym codziennym potrzebom, oferując produkty z roślinnymi komórkami macierzystymi. Sprawdź, jak działają!

więcej

15 grudnia 2017

Komórki macierzyste. Uroda na Nobla

Drogie Panie, rozumiemy, że pojęcie „komórki macierzyste” dla wielu może brzmieć jak bolesny powrót do szkoły średniej na lekcję biologii. Ale prawda jest taka, że wszystkie chcemy dbać o siebie jak najlepiej, a żeby to osiągnąć, musimy być świadomymi konsumentkami. Odwagi! Komórki macierzyste to nie taka skomplikowana sprawa. Zapraszamy do odkrycia filaru medycyny XXII wieku.

więcej

27 listopada 2017

Olej lniany. Naturalna pielęgnacja urody

Organizm człowieka posiada zdolność regeneracji, jednak czasem potrzebne jest nam małe wsparcie. Najlepiej naturalne. Olej lniany to kolejne remedium, wywodzące się ze świata kulinariów, które przebojem podbiło przemysł kosmetyczny. I całe szczęście! Sprawdź, jak wykorzystać olej lniany na swoją korzyść. Warto.

więcej

10 listopada 2017

Olej z awokado. Owocuje zdrowiem

Niewielki owoc z Meksyku podbił już całą Europę. Moda na potrawy z awokado pod każdą postacią jest silnie uzasadniona jego prawdziwie zdrowym oddziaływaniem na organizm. Teraz możemy korzystać z niego również w kosmetyce. W rankingu olejów o najbogatszych właściwościach pielęgnacyjnych – ten z awokado plasuje się w światowej czołówce. Można określić go jednym słowem: wszechstronny.

więcej

12 października 2017

Kwas hialuronowy – rewelacyjny z zasady cz. 2

Istnieją substancje, których dobroczynne działanie jest tak szerokie, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę ze wszystkich zalet. Jedną z nich jest kwas hialuronowy, który od wielu lat ratuje kondycję skór kobiet na całym świecie. Zapraszamy na kolejną porcję wiedzy o kosmetycznym majstersztyku!

więcej

14 września 2017

Roślina, którą poleca Ci Babcia i… Aleksander Wielki

Co Aleksander Wielki mógł wiedzieć o kosmetykach? Pewnie niewiele, ale kiedy dowiedział się, że istnieje roślina, która leczy rany, podbił dla jej plantacji całą wyspę na Oceanie Indyjskim. Skoro Starożytni używali go do leczenia już 5 tysięcy lat p.n.e., Mahometanie traktują go jako symbol zdrowia i dobrobytu, wspominano o nim w Biblii, a Kleopatra i Nefretete dbały dzięki niemu o swoją urodę, coś jest na rzeczy.

więcej

30 sierpnia 2017

Kwas hialuronowy – rewelacyjny z zasady cz. 1

Kiedy w 1995 roku naukowcy odkryli kwas hialuronowy błyskawicznie stał on się hitem w kuracjach odmładzających. Zrewolucjonizował branżę kosmetyczną i stał się jednym z najważniejszych filarów medycyny estetycznej. Dzięki swoim cudownym właściwościom kompleksowo dba o naszą skórę i to w bardzo naturalny sposób. Odkryj pierwszą porcję informacji o tym jak ważny jest w organizmie kwas hialuronowy i jaki wpływ może on mieć na Twoje ciało.

więcej

18 sierpnia 2017

Prowitamina B5 – nauka w służbie urody

O ile przeciętna osoba wiele wie na temat witamin, o tyle prowitaminy często plasują się w zakurzonej strefie informacji. Czas odświeżyć wiedzę, bo niektóre urodowe sekrety mają swoje źródło w nauce, a konkretnie w naturalnych związkach chemicznych. Prowitamina B5 (nazywana także D-Pantenolem) to najlepszy przyjaciel skóry, włosów i paznokci. Sprawdź, jak na Ciebie działa.

więcej

nasze główne marki